Varšavas Universitātes bibliotēkas jumts

Ko apskatīt Varšavā, Polijā? Kur satiekas pagātne un nākotne

Polijas galvaspilsēta Varšava piedāvā iespēju ceļot laikā. Ja tu vēlies justies tā, it kā laiks būtu pagriests atpakaļ, atliek tikai doties uz krāšņo Varšavas vecpilsētu un Varšavas pili. Bet ja tevi vairāk interesē nākotne, kā būtu ar kādu zinātnes brīnumu? Ja mums būtu bijusi iespēja, mēs apskatītu Kopernika zinātnes centru. Bet kā par nelaimi šajā dienā visas biļetes ir izpārdotas. Tomēr tā nav vienīgā vieta, kas Varšavā pārsteidz ar inovācijām. Varšava savā kabatā slēpj kādu ēku, kas ir unikāls krustojums starp bibliotēku un botānisko dārzu. Izklausās intriģējoši?

 Nu tad laižam noskaidrot ko apskatīt Varšavā.


Atrašanās vieta: Varšava, Polija


Izmaksas: Bezmaksas


Ilgums: 0.5 – 1 diena


Kā nokļūt: By car or public transport


Varšavas bibliotēka – bibliotēkas un botāniskā dārza krustojums

Atrašanās vieta.

Kas notiek ja sakrusto ēku ar dārzu?

Izveidojas brīnums – dzīva māja, kuras sienas un jumts noaudzis ar dažādiem zaļiem augiem.

No ārpuses ēka asociējas ar uz āru izgrieztu siltumnīcu – gandrīz pa katru sienu augšup vijās kāds vītenis un ir daudz stikla detaļu.

Sekojam zīmītēm, kuras ved uz jumtu.

Varšavas Universitātes bibliotēka

Vai kādreiz esi redzējis jumtu, uz kura aug zāle? Šeit ir tava iespēja.

Un zāle nav vienīgā zaļā dekorācija. Šeit ir daudz vīteņaugiem noaugušu tuneļu, kas virza cilvēku plūsmu dažādos virzienos. Tu vari doties, piemēram, uz kupolu, kas tāpat kā sienas ir noaudzis ar dzīvu, zaļu masu.

Vai arī tu vari doties paskatīties lejā pa stikla tuneli. Vai arī doties uz nelielu skatu platformu. Uz to gan ir vislielākā konkurence.

Varšavas Universitātes bibliotēkas jumts

Tu neticēsi – šeit ir pat mazs grāvītis kurā dzīvo zivis. Zivis uz jumta, kurš to būtu domājis! Un tajā pašā laikā, caur stiklu var redzēt kā lejā, bibliotēkā cītīgi mācās studenti.

Tiešām neparasts apskates objekts. 

Tunelis uz Varšavas Universitātes bibliotēkas juta

Tālāk laižam apskatīt Varšavas pils divas sejas.

Varšavas Karaliskā pils un dārzi

Atrašanās vieta.

Pie Varšavas karaliskās pils mēs nonākam no dārza puses. Pirmais iespaids – tā ir liela celtne, kas izstaro nozīmīgumu. Tai nav tik daudz rotājumu un caku, kā citām pilīm, bet nav nekādu šaubu par ēkas grandiozitāti.

Un nezinātājam ir neiespējami pateikt, ka kara laikā ēka būtu pilnībā iznīcināta un tad atjaunota.

Pils priekšā ir perfekts zālājs. Es nepārspīlēju. Tas ir perfekti zaļš, perfekti līdzens un tajā neaug neviena nezāle (māju īpašnieki sapratīs manu sajūsmu).

Varšavas Karaliskā pils

Un šajā zālājā var apsēsties atvilkt elpu! Pēc Belvederas pils apskates Vīnē tas ir patīkams pārsteigums. Izskatās, ka ļoti apķērīgas dāmas pat paņēmušas līdzi pikniku. Kur gan atrast vēl labāku vietu piknikam kā ar skatu uz pili? Nu labi, pietiks par zālājiem. Iesim apskatīt dārzu!

Varšavas Karaliskajai pilij ir divi dārzi. Augšējais un Apakšējais. Zālājs par kuru tik ļoti jūsmoju ir daļiņa no apakšējā. Vēl šajā dārza līmenī mēs atrodam tūju dzīvžogu un skaistas puķu dobes.

Lai nokļūtu augšējajā dārzā, mums jāuzkāpj pa trepēm. Šeit tevi priecē dzīvžogs, kuru kāda talantīga dārznieka rokas ir pārvērtušas par mežģīnēm un papildinājušas ar puķu dobēm.

Dzīvžogs Varšavas karaliskajā pilī

Un paskat kāds skats paveras uz tūjām lejā un pilsētu otrā upes krastā. To lieliski papildina arī raibajos podos sastādītie koki.

Skats no Varšavas Karaliskās pils augšējā dārza

Un tad seko pārsteigums – no otras puses šī pils izskatās pilnīgi savādāka. Balto sienu vietā ir sarkani ķieģeļi. Logu forma ir pavisam citāda. Pili rotā tornis. Abas pils puses izskatās gluži kā divas dažādas ēkas.

Bet es aizmirsu pili no otras puses nofotogrāfēt *uzsit ar plaukstu sev pa pieri*. Tāpēc vienīgais ko varu rekomendēt ir atvērt Varšavas Karalisko Pili Google maps. Ceru, ka spēci man šo mazo ČP piedot.

Varšavas vecpilsētas krāsainie nami

Atrašanās vieta.

Varšavas vecpilsēta ir ļoti krāšņa.

Dosimies uz Vecpilsētas sirdi – tirgus laukumu. Šeit katra māja ir savā krāsā un ar citādu zīmējumu. Uz vienas attēloti muzikanti, uz citas kaut kādi briesmoņi, bet vēl cita lepojas ar ģeometriskām formām. Uzspēlēsim spēli – kura tev patīk vislabāk? Izvēle nav vienkārša. Visas ir ļoti dekoratīvas un lieliski cita citu papildina.

Nami Varšavas tirgus laukumā

Bet ja tirgus laukuma drūzma nav tava tējas tase, interesanti ir arī ielūrēt šķērsielās. Šīs mājas, piemēram, atgādina trīs brāļus. Tikai šeit ir četras ar pusīti. Tai kas ir stūrī nav paveicies – izskatās, ka tai nav pieticis vietas un nogriezts gabaliņš.

Mājas Varšavas vecpilsētā

Robeža starp veco un jauno pasauli – Varšavas nocietinājumi

Atrašanās vieta.

Sekojot tūristu baram pa kādu no ieliņām nonākam līdz veidojumam, kas ļoti kontrastē ar krāšņajām, izcakotajām ēkām ar kurām lepojas Varšavas vecpilsēta – tas ir oranžu ķieģeļu aizsargmūris, kas atdala Vecpilsētu no pārējās Varšavas.

Pirmajā brīdī rodas sajūta, ka no pasaules nogriezta visa jautrība. It kā tu pēc kaut kā ļoti salda uzkostu vīnogu un tā liktos skāba. Bet kad tu sāc ieskatīties, atklājas ka arī kailajās sienās ir atrodams kaut kas interesants.

Varšavas nocietinājumu mūri

Piemēram, ieejas vārtu Barbikāns. Vai atceries viņa brālēnu no Krakovas piedzīvojumiem? Un ik pa brīdim vienmuļo mūri pārtrauc kāds tornītis vai izciļņu rinda. Un ja tā padomā, ir diezgan neparasti, ka aizsargsienas veidotas divos līmeņos.

Barbikāns un Varšavas nocietinājumi

Varšava, Tu patiešām atstāj lielisku iespaidu! Bet pulkstenis nepielūdzami tikšķ. Ir jāsteidzas tālāk. Domāju, gan, ka kādu dienu atbrauksim vēlreiz.


Agrāk man likās, ka Varšava nobāl Polijas vecās galvaspilsētas Krakovas priekšā, tāpēc pagāja ilgs laiks, līdz uz šejieni devos. Bet izrādās, ka tā nav taisnība. Arī Varšavā ir daudz interesantu vietu, ko apskatīt, un, ja Tevi nebaida dcilvēki, Varšavas vecpilsēta ir patiesi aizraujošs krāsu un drūzmas mutulis. Plus pilsētas novietojums padara to par lielisku pieturu pa ceļam, ja dodies tālākā ceļojumā no Latvijas pa Eiropu ar auto. 

Varšavas Universitātes bibliotēkas jumts

Apskati visas idejas Polijas ceļojumiem

Paldies, ka iegriezies manā interneta stūrītī! Un ceru, ka informācija bija noderīga 🙂

Ar sveicieniem, Armanda