Ansī vecpilsēta Francijā

Ko apskatīt Ansī (Annecy) Francijā? 1 dienas maršruts un ceļojuma stāsts

Francijā ir kāda viduslaiku pilsēta, kas krāsota pasteļtoņos un bagātīgi rotāta ziediem. Šī pilsēta atrodas pie kristāldzidra ezera, un to ieskauj kalni, kas tinas vieglā dūmakā. Izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, vai ne? Taču, lai arī cik reizes tu sev iekniebtu, tā tomēr izrādās realitāte.

Esi sveicināts Ansī – Francijas pilsētā, kurā vari sajusties kā pasaku grāmatā. Un, ja meklē, ko Anesī apskatīt, ļauj man kļūt par tavu virtuālo gidu un aizvest tevi fotoceļojumā uz vietām, kas iespiedušās manā atmiņā līdz pat šai dienai.


Atrašanās vieta: Ansī, Francija


Izmaksas: Minētie apskates objekti Ansī ir bez maksas, izņemot siera fondū baudīšana


Ilgums: 1-2 dienas


Kā nokļūt: Auto vai sabiedriskais transports


Ko apskatīt Ansī?

Ansī ezera sapņainā promenāde

Atrašanās vieta

Tavā priekšā plešas ezers ar visdzidrāko ūdeni, kādu jebkad esi redzējis. Tas dzimis no Alpu ledājiem, un to baro kalnu upes.

Vakara saules staros Ansī ezera virsma pārvēršas par kaleidoskopu, kurā rotaļājas visdažādākie zilās krāsas toņi, un viegls vējš šūpo gar ezera malu pietauvotās laivas. Bet ezera otrā pusē slejas augsti kalni. Tuvākās virsotnes klāj zaļu koku jūra, kurā ik pa brīdim paspīd kāds kails akmens laukums, savukārt tālākie kalni tinas dūmakā un saplūst ar mākoņiem.

Ansī ezera promenāde Francijā

Rodas sajūta, ka pasaule tev apkārt ir uzgleznota ar ūdenskrāsām, un visas asās līnijas ir izpludinātas. Ir grūti noticēt, ka šis nav tikai sapnis.

Mēs pievienojamies citiem cilvēkiem, kas izbauda vakara mieru, un lēnā solī dodamies pa promenādi Ansī vecpilsētas virzienā. Ik pa brīdim skatiens apstājas pie ūdens. Tas ir tik tīrs un dzidrs, ka iespējams saskatīt gropītes smiltīs, kas klāj dzelmi. Diemžēl nemanām nevienu zivi. Un par laimi nav ne vēsts arī no jaunās meitenes spoka, kurš, kā vēsta leģendas, klaiņojot pa ezera dzelmi un ievelkot ūdenī visus vīriešus, kas izskatoties pēc viņas pazudušā vīra.

Tuvojoties Ansī centram, ezera mieru nomaina smiekli, čalas un soļi, kas atbalsojas bruģētajās ieliņās.

Uzņem foto ar Palais de I’lle

Atrašanās vieta

Izskatās, ka šovakar uz Ansī nolēmusi atbraukt puse Francijas, jo šaurajās ieliņās čum un mudž cilvēki. Bet kurš gan viņus varētu vainot? Paskaties apkārt!

Ansī vecpilsēta Francijā

Tu stāvi uz viena no neskaitāmajiem Ansī tiltiņiem, kas šķērso tirkīzzilo kanāla ūdeni. Pa kreisi no tevis tālumā aizstiepjas iela, kas pilna ar ēkām, krāsotām košos pasteļtoņos. Šķiet, ka oranžās un rozā fasādes Ansī ir īpaši populāras, taču vakara saules staros gozējas arī nami, kas tērpušies elegantos zaļos un bēšos toņos. Savukārt pa labi Saint François de Sales baznīca lepni demonstrē savu gaišo, divu līmeņu fasādi.

Saint François de Sales baznīca Ansī

Bet taisni tev priekšā atrodas Ansī vizītkarte – Palais de l’Île. Šī mazā mūra pils ar spicajiem tornīšiem slejas uz akmens salas ūdenī. Tā atgādina ilustrāciju no viduslaiku pasaku grāmatas. Bet vai vari uzminēt, kāds ir šīs pils stāsts?

Tā kā vecākās ēkas daļas būvētas jau 12. gadsimtā, Palais de l’Île gadsimtu gaitā ir izmēģinājusi visdažādākās lomas. Tā kalpojusi kā tiesa, cietums, kalšanas darbnīca un pat veco ļaužu pansionāts, līdz beidzot atradusi savu īsto aicinājumu – kļūt par muzeju.

La Palais de I'lle Ansī pilsētā

Gadu gaitā Palais de l’Île tikusi arī pie iesaukas – pils, kas izskatās pēc kuģa. No šī leņķa gan ir diezgan grūti saskatīt līdzību. Tomēr tieši šī pils katru gadu uz Ansī atved tūkstošiem cilvēku, kas vēlas to iemūžināt fotogrāfijās, tāpēc nepalaid garām arī savu iespēju!

Ko Ansī apskatīsim tālāk? Mums ir divi varianti – varam doties dziļāk Ansī vecpilsētā vai arī izmantot pēdējos saules starus un uz mirkli atgriezties pie ezera. Es domāju, ka krāsainās ieliņas būs tikpat maģiskas arī pustumsā, tāpēc vispirms dosimies vēlreiz sasveicināties ar Ansī ezeru.

Kokiem apaugusi sala ūdenī

Mieriņš Eiropas dārzā (Jardin de I’Europe)

Atrašanās vieta

Pie ezera mūs atkal sagaida kalni. Šoreiz taka ved gar Jardin de l’Europe – plašu parku, kur augstu koku ēnā zaļo mauriņš. Es neesmu botāniķis, bet runā, ka šajā dārzā sastopami visdažādākie koki no Eiropas, Amerikas un Āzijas, tajā skaitā pat lielā sekvoja.

Ja paskatīsies atpakaļ, ieraudzīsi Ansī pili, kas lepni slejas neliela kalniņa virsotnē. Izskatās, ka pils sienām un jumtam izmantoti līdzīgi materiāli kā Palais de l’Île, radot iespaidu, ka Ansī pils ir iepriekš redzētās ēkas lielais brālis. Un arī Château d’Annecy dzīvē ir gājis tikpat raibi – sākotnēji tā bija hercogu un grāfu rezidence, bet 17. gadsimtā pārtapa par armijas barakām. Mūsdienās, gluži tāpat kā mazais brālis, arī šī pils kalpo kā muzejs un ir viens no Ansī simboliem.

Promenāde ar Château d’Annecy fonā

Pont des Amours – Iespēja nodrošināt, ka mīlestība būs mūžīga

Atrašanās vieta

Laiskā pastaigas solī esam nonākuši pie vēl vienas populāras tūristu vietas Ansī – Mīlnieku tilta.

Pirmajā acu uzmetienā Pont des Amours ne ar ko daudz neatšķiras no citiem Ansī tiltiem – tas ir viegli ieliekts, ar metāla margām un brīnišķīgu skatu uz ūdeni un kalniem fonā. Ja kāds tev nepateiktu, ka šis tilts ir slavenākais tilts Ansī, tu tam netīšām varētu paiet garām.

Mīlnieku tilts Ansī, Francijā

Bet tilta maģija neslēpjas tā izskatā – tā slēpjas leģendā, kas ar Mīlnieku tiltu saistās. Runā, ka šim tiltam piemīt superspējas, kas nodrošina, ka pāra mīlestība būs mūžīga. Viss, kas tev jādara, ir jāatnāk uz Pont des Amours tilta vidu un jānoskūpsta savu mīļoto. Izklausās pavisam vienkārši! Nav brīnums, ka Mīlnieku tiltiņš vienmēr ir tik pilns ar cilvēkiem.

No tilta ceļš tālāk ved cauri koku alejai, kas stiepjas gar kanālu. Kanāla mierīgajā ūdenī atspīd laivas, kas pietauvotas rindā gar ūdens malu, un Ansī vecpilsētas namu jumti. Šeit rodas sajūta, ka pasaule uz brīdi ir apstājusies, lai mierīgi uzelpotu.

Kanāls ar Ansī namu atspīdumiem ūdenī

Ko apskatīt Ansī vecpilsētā? Romantiska pastaiga pa mazajām ieliņām

Atrašanās vieta

Ir laiks ienirt atpakaļ Ansī vecpilsētas šarmantajās ieliņās, kur mūs atkal ieskauj krāsaini nami un pasaku grāmatu aura.  

Ansī vecpilsētas arhitektūra

Man nav konkrēta maršruta, kuram sekot, tāpēc aicinu tevi vienkārši paklaiņot tur, kur ved tava sirsniņa (vai varbūt tur, kur ved pūlis).

Ansī vecpilsēta

Vecpilsētas nami slejas vairāku stāvu augstumā, un to fasādes ir krāsotas olīvu, piparmētru, koraļļu, sinepju un citos toņos. Kopā Ansī mājas izskatās kā krāsainas konfektes, kas sarindotas kastē. Šķiet, ka starp namu pirmajiem stāviem var saskatīt paternu, kas atkārtojas atkal un atkal – ieapaļas arkas aiz kurām slēpjas restorāni, bulanžērijas un veikalu skatlogi. Bet augšējos stāvus rotā rindas ar maziem lodziņiem, kas slēpjas aiz slēģiem, kurus izmanto, lai kontrolētu temperatūru iekštelpās.

Koša ēka

Ansī bieži vien sauc par viduslaiku pilsētu, un, kaut arī ēku vecumi atšķiras, katrs nams stāsta stāstu par laika ritējumu. Šo stāstu var redzēt krāsā, kas lobās, un putekļos, kas gadu gaitā sakrājušies uz slēģiem. Tomēr Ansī nami savus gadus nes ar nesatricināmu eleganci, padarot pastaigu pilsētā par baudu acīm.

Bet, ja klaiņošana bez konkrēta mērķa tev sagādā stresu un tev tomēr ir nepieciešamas pāris idejas, kurā virzienā doties, tad dažas no populārākajām apskates vietām Ansī vecpilsētā ir Palais de Notre-Dame, Rue Sainte-Claire iela un pilsētas vecie vārti.

Cik daudz tiltu ir Ansī?

Viss nāk un aiziet tālumā – un sākas viss no gala. Mēs esam nonākuši atpakaļ pie viena no kanāliem, kas stiepjas cauri Ansī un ir vainojams pie tā, ka šo pilsētu mēdz dēvēt par Alpu Venēciju.

Ansī tilti

Diez vai kāds jebkad ir saskaitījis, cik tiltu ir Ansī, vismaz es neatradu oficiālu statistiku, bet viens ir skaidrs – to šeit ir patiesi daudz. Paskaties uz priekšu – tur paralēli viens otram stiepjas tilts pēc tilta. Šajā gada laikā visi tilti slīgst krāsainos ziedos, kas nokarājas no puķu kastēm, kas piestiprināti pie to margām. Kopā ar zilajiem ūdeņiem un pasteļkrāsas namiem abās kanāla pusēs, šie ziedi rada sapņainu, romantisku noskaņu. It kā tu uz pasauli skatītos cauri rozā brillēm!

Bloga autore Ansī

Nezinu, kā ir ar tevi, bet man sāk rūkt vēders. Kā būtu, ja vakara noslēgumā mēs uzmeklētu kādu franču restorānu, kurā iespējams nobaudīt vienu no franču virtuves stūrakmeņiem – sieru? Šis sāļais gardums ir pieejams dažādās formās un brieduma pakāpēs, bet šovakar mēs to baudīsim kausētu un burbuļojošu. Ieintriģēju?

Sasildies ar siera fondū kādā no Ansī restorāniem

Es neesmu lasījusi atsauksmes, bet Le Freti restorāns Ansī vecpilsētā izskatās vilinoši, un šodien rindā jāgaida tikai kādas 20 minūtes. Tāpēc domāju, ka tā būs īstā izvēle.

Kad esam tikuši pie galdiņa, mūsu priekšā ir dilemma – siera fondū vai raclette?
Īsumā, abi ir sierīgi ēdieni, kas nāk no Šveices, bet ir kļuvuši par iemīļotām delikatesēm arī kaimiņvalstīs, tai skaitā Francijā. Raclette siera ritulis tiek kausēts, un izkusušais siers tiek skrāpēts no rituļa tieši uz šķīvja. Siera fondū, savukārt, tiek pagatavots, kausējot vairākus dažādus sierus un pievienojot tiem vīnu, ķiplokus un muskatriekstu. Šo ēdienu bauda, mērcējot izkusušajā sierā maizi un citas uzkodas.

Lēmums nav viegls, bet domāju, ka šoreiz izvēlēsimies fondū. Tagad tikai jāizdomā, kādas piedevas pasūtīt. Cenā ir iekļauta maize, bet dārzeņus un gaļu ir iespējams iegādāties par papildus samaksu. Kaut arī ar maizi pilnībā pietiek, lai fondū izbaudītu, tā kā šim ēdienam ir ļoti spēcīga garša, es, kā tūrists, ieteiktu paņemt klāt arī ko svaigu, piemēram, dārzenīšus.

Jau pēc neilga brīža mūsu priekšā uz galda, uz maza sildītāja, tiek nolikts katls ar burbuļojošu sieru. Smarža ir… spēcīga. Bet izkusušais siers izskatās kārdinošs.

Siera fondū un uzkodas

Tā kā esmu siera fondū jau iepriekš baudījusi, varu parādīt tev mazu demonstrāciju! Tev jāpaņem fondū dakša, jāuzdur uz tās gabaliņš maizes, kuru tu pēc tam iemērc izkusušajā sierā. Kad vilksi maizes gabaliņu ārā, tam sekos gara, staipīga siera aste.
Fondū ir silts, sāļš un tam ir bagāta garšas buķete. Man ļoti garšo siers! Un man garšo arī siera fondū. Bet, ja godīgi, es nevarētu izēst visu katliņu, tāpēc, kad veic pasūtījumu, iesaku nepārforsēt ar porcijām.

Ar šīm greznajām un sātīgajām vakariņām noslēdzas mūsu Ansī ekskursija. Ir laiks doties uz viesnīcu, bet neskumsti, rīt priekšā ir vesela diena, kurā atklāt dabas brīnumus Ansī apkārtnē.

Ko apskatīt netālu no Ansī?

Paskaties uz Ansī ezeru no augšas – pārgājiens Mont Baron – Mont Veyrier kalnu takā

Ja tev patīk pārgājieni kalnos, netālu no Ansī ir kalnu taka, kas apbalvo izturīgākos kalnā kāpējus ar elpu aizraujošu skatu uz Ansī ezera kristāldzidro ūdeni no augšas. No šejienes tu sapratīsi, cik liels patiesībā ir Ansī ezers, un, ja vēlies paspēlēt detektīvu, vari mēģināt namu jumtu jūrā saskatīt vietas, kuras šodien apmeklējām.

Panorāmas skats no kalna Francijā uz pilsētu

Kādas pasakas stāsta akmeņi Gorges du Fier?

Ja tevi interesē dabas brīnumi, pavisam netālu no Ansī ir vieta, kas šķiet kā portāls uz citu pasauli, kurā varētu dzīvot elfi un fejas. Šeit pastaigu taka ir iekarināta sūnām apaugušās klintīs, un katru tavu soli novēro kalnu gari un mītiski briesmoņi, kas slēpjas akmeņos.

Gorges du Fier Francijā

Un kādas ir tavas domas?

Ansī ir vieta, kas varētu iedvesmot grāmatas. Ja tu sapņo par mazu, perfektu Francijas pilsētiņu un tevi netraucē cilvēku pūļi, tad tu to esi atradis.

Skats uz ūdeni un kalniem Francijā

Apskati pilno Francijas Alpu ceļojuma maršrutu

Paldies, ka iegriezies manā interneta stūrītī! Un ceru, ka informācija bija noderīga 🙂

Ar sveicieniem, Armanda